Kos - Výlety

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Kos si můžete vybrat z těchto výletů (výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


 • Nisyros - hodinová plavba lodí na ostrov vulkanického původu s bohatou různorodou faunou a florou, kde se nachází nejlépe zachovalý vulkanický kráter v oblasti (30 m hluboký), krátká procházka kráterem (cca 3 €) s krásnou přírodní scenérií s bublajícím bahnem, unikající párou, geotermálními prameny a vulkanickými nerosty. Po návratu autobusem zpět do města Mandraki procházka historickým centrm městečka s možností prohlídky kláštera Panny Marie, odkud je krásný výhled na na celé město, okolní ostrůvky i ostrov Kos.
  (orientační cena: z Kefalosu 26 €, děti do 12 let: 15 € z Kardameny 40 €, děti do 12 let: 20 €)

 • Turecko - Bodrum - lodní výlet do Turecka, do města Bodrum, vzdáleného pouze 10 km, založeného v antice Řeky a nazývaného Halicarnassos, rodiště Heroda. V dnešní době je Bodrum jedno z nejživějších tureckých letovisek na pobřeží Egejského moře. Je také proslavené tradičním tržištěm, středověkým hradem a mauzoleem krále Mausola (považováno za jeden ze sedmi divů světa), krále Halicarnassu. Nutný cestovní pas!
  (orientační cena: 43 €, děti do 12 let: 23 €)

 • Okruh po třech ostrovech - okružní plavba po ostrovech Pserimos, Kalymnos a Plati na tradičním dřevěném člunu kaiki. Ostrov Kalymnos je známý jako "ostrov mořských hub" - procházka úzkými uličkami přístavu a návštěva velkoobchodu s mořskými houbami. Ostrůvek Plati má 2 stálé obyvatele. Oběd přímo na lodi nebo na pláži (v ceně), koupání v křišťálově čistém moři. Ostrůvek Pserimos - skalnatý ostrůvek s krásným bílým pískem a malými tradičními kafeniony.
  (orientační cena: 45 €, děti do 12 let: 22,50 €)

 • Řecký večer - výlet pro všechny, kteří chtějí poznat tradiční řecké tance a ochutnat výtečná řecká jídla a víno; návštěva tisíc let starého kostela ve vesničce Zia, těsně pod vrcholem hory Dikaios, procházka uličkami vesničky až k restauraci "Fantasia", odkud je krásný výhled na údolí, Egejské moře a pobřeží Turecka; večeře i místní víno v ceně výletu. Zažijte Řecko na vlastní kůži.
  (orientační cena: 44 €, děti do 12 let: 22 €)

 • Lodní výlet s rybařením (červenec, srpen) - lodní výlet na dřevěném škuneru je kombinací rybaření, koupání a soutěžení - kdo bude mít jako první úlovek, získá od kapitána láhev vína, cena útěchy pro ostatní je sklenička raki; místo rybaření možnost opalování na palubě. V ceně je oběd - mořské ryby či jiné jídlo z grilu, v případě úlovku i čerstvé ryby. Po obědě koupání v moři..
  (orientační cena: z Kefalosu 25 €, děti do 12 let: 15 €)


Viamare doporučuje:


 • Rozhodně nevynechejte krásné hlavní město ostrova s jeho malebným přístavem a starobylým centrem. Určitě navštivte některou z antických památek tohoto města např. rekonstruovanou římskou vilu "Casa Romana"
 • V hlavním městě Kos nezapomeňte navštívit velký Hippokratův platan
 • 4 km od města Kos je náhorní plošina se zbytky antických lázní, které byly zasvěceny bohu Asklepeiovi. Sami budete muset uznat, že je to opravdu výjimečné místo.
 • Vydejte se na nejvyšší vrchol ostrova Dikaios - naskytne se Vám odtud nádherný výhled
 • Pronajměte si auto a prozkoumejte celý poloostrov Kefalos, naleznete zde tradiční horskou vesnici a nádherné divoké pláže

Další zajímavosti ostrova Kos Vám na místě doporučí zástupce Viamare.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright Cestovní kancelář VTT, TRAVEL FAMILY s.r.o. Specialista na Řecko od roku 1992. Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour